T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

AŞIKPAŞA TABİAT PARKI TÖRENLE TESLİM EDİLDİ....

Yayın Tarihi : 22.3.2022

​Kırşehir Aşıkpaşa Tabiat Parkı Bölge Müdürümüz Musa Kaya'nın katıldığı törenle MSR Sanayi ve Tic. Ltd. Şti'ne teslim edildi. 

Düzenlenen törende Bölge Müdürümüz Musa Kaya; Kırşehir'e önemli bir rekreasyon alanı kazandırdıklarını belirterek, gençlerimiz için spor tesisleri, yürüyüş alanları çocuk oyun alanları, sehir noktaları gibi bir çok sosyal tesisi ile Aşıkpaşa Tabiat Parkını Kırşehir'li hemşehrilerimizin hizmetine sunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Törende; Bölge Müdürümüz Musa Kaya'nın yanısıa Kırşehir İl Müdürü Hasan Tezer, İşletmeci Firma yetkilileri ile basın yayın kruluşlarının temsilcisi hazır bulundu.

Aşıkpaşa Tabiat Parkında; 
İdari-ziyaretçi tanıtım merkezi, tabiat müzesi, yöresel ürün satış noktası, kafeterya (2 adet), kır lokantası, mescit, büfe (3 adet), spor destek üniteleri (2 adet), tenis kortları (3 adet), basketbol sahaları (3 adet),  mini futbol sahası, tuvaletler (4 adet), çocuk oyun grupları (5 adet), fitness grubu (3 adet),  gözetleme kuleleri (2 adet), otoparklar (15 adet-500 araçlık),  çeşmeler (8 adet), piknik alanları, yol aydınlatma elamanları, elektrik trafo, güvenlik kamera sistemi, gibi tesislerin yanında ulaşım yolunun granit küp taş yapım işi ve alt yapı (su elektrik kanalizasyon) işleri tamamlanmıştır.

Aşıkpaşa Tabiat Parkında yapılabilecek sosyal ve kültürel etkinlikler; Açık alan etkinleri, piknik, yeme içme, izcilik, okçuluk faaliyetleri, tenis, futbol ve basketbol sporları, doğa yürüyüşleri, fotosafari, fauna ve flora gözlemciliği, doğa eğitim çalışmaları, günübirlik basit çadırlı kampçılık, bisiklet turu ve gross koşusu, dağ bisikletçiliği faaliyetleri de yapılabilir.

IMG_0632.JPG